Siteye Geri Dön
Dijital Dünya'da Neler Oluyor?
Türkiye'de 16-74 yaş arası bireylerin internet kullanım oranı yüzde 75,3 oldu

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen internet kullanım oranı artmaya devam ediyor. TÜİK'in paylaştığı bilgilere göre 2019 yılında ülkemizde 16-74 yaş arası bireylerin internet kullanım oranı yüzde 75,3'e yükseldi. Karşılaştırmak gerekirse 2018 yılında bu oran yüzde 72,9'du.

devamı için >>
Facebook'un Android Sürümüne 3D Fotoğraflar' Özelliği Geldi

Facebook, bazı Android işletim sistemli telefon modelleri için 3D Fotoğraflar hizmetini uygulamaya koydu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, 3 boyutlu fotoğraf oluşturup, bu fotoğrafları paylaşabiliyorlar.

devamı için >>
Google'ın İşe Alım Servisi Google Hire Kapanıyor

Google'ın iki yıl önce hizmete açtığı, işe alım sürecini basitleştirmek amacıyla, başvuru sahipleri aramak, görüşmeler planlamak ve potansiyel işe alımlar hakkında geri bildirim sağlama gibi süreçleri Google’ın G Suite’ine kaydetmeye olanak sağlayan Google Hire'ı 2020'de kapatacak.

devamı için >>
Facebook, Kripto Para Projesi Libra İçin 'Bug Bounty' Programını Devreye Soktu

Facebook, kendi kripto para projesi Libra için fazlasıyla çalışıyor. Yapılan yeni bir duyuruda şirketin HackerOne ile birlikte bug bounty programı başlattığı belirtildi. Buna göre, eğer projenin açık kaynaklı kodlarında herhangi bir açık ve eksiklik bulunursa, bulan kişi 10.000 dolar ödül alacak.

devamı için >>
Instagram yeni mesajlaşma uygulamasını duyurdu: Threads

Instagram bir süre önce Instagram Direct adını verdiği platformla senkronize çalışan bir mesajlaşma uygulamasını kullanıcılara sunmuş fakat uygulama ilgi görmemişti. Facebook’un çatısı altında bulunan Instagram, şimdi de yeni mesajlaşma uygulaması Threads üzerinde çalışıyor.

devamı için >>
Google, Reklamcılık Politikalarını Basitleştirecek

Google, pek çok farklı reklamcılık platformuna sahip. AdSense, AdMob ve Ad Manager olarak üçe ayrılan bu platformlarını basitleştirmek isteyen Google, yeni bir politika izleyecek. Bu kapsamda reklamların nerede görünebileceğini daha iyi açıklayarak AdSense, AdMob ve Ad Manager'daki yayıncı deneyimini basitleştirmeyi hedefliyor.

devamı için >>

Dijital Buro İstanbul

Nisbetiye Mah. Belediye Sitesi Yolu Sok. Belediye Siteleri A4 Blok No:14R Beşiktaş/İstanbul

Türkiye

MailerLite