Siteye Geri Dön
Dijital Dünya'da Neler Oluyor?
Microsoft: HoloLens 2 işlerin yapılışını değiştirecek

Microsoft, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve hologram teknolojilerini bir araya getirerek yenilediği HoloLens 2’yi resmi olarak duyurdu. Şirket, önceki versiyona göre iki kat daha geniş görüş alanına sahip HoloLens 2’nin, her göz için 720p görüntüden 2K görüntüye geçmekle aynı olduğunu söylüyor.

devamı için >>
Facebook, Yeni Video Uygulaması Facebook Showcase'i Duyurdu

Facebook'un bir süredir üzerinde yoğun mesai harcadığı ancak tüm bu çabaya rağmen istenilen seviyeye çıkaramadığı Watch uygulaması şu an için 400 milyon kişiye ulaşmış durumda. 

Bu platformu güçlendirmek adına yeni bir adım atan sosyal medya devi 'Showcase' isimli yeni özelliğini duyurdu. 

devamı için >>
Bakan Açıkladı: Alibaba ve Aliexpress Alışverişlerine de Vergi Geliyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenen Vergi Konseyi’nin 134. Genel Kurulu’nda konuşma gerçekleştiren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yurt dışından çevrimiçi alışveriş konusunda açıklamalarda bulundur. 

devamı için >>
Tüketicilerin Otomobil Tercihlerinde Hibrit Ön Planda

Otomobil dünyası tarihinde hiç olmadığı kadar büyük bir değişim yaşıyor. Bir dönem rakip olarak nitelendirilen araç üreticilerinin, konu küresel rekabete geldiğinde artık omuz omuza verdiklerine şahit oluyoruz. Teknoloji şirketlerinin otomobil dünyasına el atması Seviye 4 ve Seviye 5 otonom araçların piyasaya sürülme tarihini hızlandırırken, hareketlilik, bağlanabilirlik gibi teknik özellikler ile araçlar hiç olmadığı kadar daha akıllılar.

devamı için >>
Tiktok 1 Milyar İndirmeyi Geçti

Sensor Tower analiz şirketinin son paylaştığı verilere göre Çinli Byte Dance şirketinin Video uygulaması TikTok 1 Milyar indirmeye geçerek geçen yıl yükseliş trendini devam ettirdi.

Uygulama Ocak 2019’da 71M yeni kullanıcı elde etti.  TikTok mevcut indirmelerle en çok indirilen 3. uygulama oldu.  Facebook 2018 yılında 711M Instagram ise 444M yeni indirme alırken, TikTok 663M yeni indirme aldı. 

devamı için >>
Önümüzdeki Dönemde Nielsen Medya’nın Önceliği Radyo, Dijital ve Spor Olacak

Çeşitli mecralarda yaptığı medya ölçümü ve danışmanlığı hizmetlerini 100’den fazla ülkede başarıyla yürüten Nielsen Medya, ülkemizde 20 yılı aşkın bir süredir yaptığı televizyon, basın, dijital, sinema ve açıkhava mecraları reklam harcamaları raporlamasını TİAK’ın Mart 2018’de vermiş olduğu kararla 1 Nisan 2019 tarihi itibarıyla durduruyor. Önümüzdeki dönemde Nielsen Medya; radyo, dijital ve spor alanlarında yatırımlarını artırarak müşterilerine ve medya kuruluşlarına destek olmayı sürdürecek.

devamı için >>

Dijital Buro İstanbul

Nisbetiye Mah. Belediye Sitesi Yolu Sok. Belediye Siteleri A4 Blok No:14R Beşiktaş/İstanbul

Türkiye

Unsubscribe
MailerLite