Siteye Geri Dön
Dijital Dünya'da Neler Oluyor?
Türkiye’de Büyük Veri Pazarı, 2023’te 520 Milyon Dolara Ulaşacak

Pazar araştırma şirketi International Data Corporation’ın (IDC) açıkladığı son tahminlere göre, Türkiye’de Büyük Veri ve Analitik yatırımları 2018 yılında 247 milyon dolar olarak gerçekleşti. 2023 yılına kadar pazarın yıllık yüzde 16 oranında büyüyerek, 520 milyon dolara ulaşacağı öngörülüyor.

devamı için >>
Türkiye'de En Çok Kullanılan Mobil Uygulamalar Ve Bu Uygulamaların Aylık Ziyaretçi Sayıları

Gemius'un verilerine göre mobil kullanıcı sayısının 2016'da 40,5 milyon, 2017'de 52,3 milyon ve 2018'de 56,9 milyon iken, bu sayının 2019'da 60,3 milyon olduğunu görüyoruz. Bu da mobil kullanımında her yıl bir önceki yıla göre artış olduğunu kanıtlıyor. Bu kullanıcıların %53'ünü erkekler, %47'sini ise kadınlar oluşturuyor. 

devamı için >>
Spotify, Sanatçıların Ücret Karşılığında Bildirim Gönderebilmesini Sağlayacak

ABD'de bir özelliğin testine başladı. Testine başlanan özellik, aslında sanatçıları hedef alıyor. Sanatçılar, artık belirli bir ücret ödeyerek hayranlarına bildirim gönderebilecekler. 

devamı için >>
Google, Stadia Platformu İçin Oyun Geliştirecek!

Stadia platformunun içinde sadece 3. parti oyun geliştiricilerinin oyunlarının yer alması bekleniyordu. Bugün bu konu özelinde bir açıklama yapan Google, Stadia platformu için bir oyun stüdyosu kurduğunu duyurdu. Google tarafından kurulan oyun stüdyosunda bulut tabanlı oyun abonelik servisi Stadia için oyunlar geliştirilecek. 

devamı için >>
Oyun Oynamak Beyni Gerçekten Zayıflatıyor mu?

Oyun oynamanın beyni zayıflattığı hatta, hafızayı ve zihinsel dayanıklılığı azalttığı düşünülür. Ancak HP oyun bilgisayarı OMEN için hazırlanan kampanya bu fikirleri bilimsel ve görsel verilerle yıkmaya hazırlanıyor.

devamı için >>

Dijital Buro İstanbul

Nisbetiye Mah. Belediye Sitesi Yolu Sok. Belediye Siteleri A4 Blok No:14R Beşiktaş/İstanbul

Türkiye

Unsubscribe
MailerLite