Siteye Geri Dön
Dijital Dünya'da Neler Oluyor?
BTK, Deprem Sonrası Kesintiler Nedeniyle GSM Operatörlerine Ceza Yağdırdı

26 Eylül'de İstanbul'da yaşanan 5,8 büyüklüğündeki deprem, beraberinde önemli bir tartışmayı getirmişti. GSM operatörleri, depremden sonra servis verememiş, bu durum büyük bir tepkiyle karşılanmıştı. Konuyla ilgili soruşturma başlatan BTK; Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'un cezasını kesti.

devamı için >>
Twitter, Yalan Haberlere Turuncu Uyarı Rozetleri Koymaya Hazırlanıyor

Twitter, yalan haberle mücadelesini daha güçlendirecek bir adım atmaya hazırlanıyor. Popüler micro-blog platformu, politikacılar ve kamuoyunda tanınan figürler tarafından paylaşılan yanıltıcı ve yalan haberlerin altına turuncu renkte bir uyarı iletisi ekleyecek.

devamı için >>
Instagram, Biri Hiç Beklenmedik Toplam Üç Yeni Özelliği Test Etmeye Başladı

Instagram, uygulamaya eklemeyi planladığı üç yeni özellik üzerinde test çalışmalarına başladı. Takma Ad, Yakında ve Sevgi Animasyonu olarak adlandırılan yeni özellikler, Instagram'ın kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor.

devamı için >>
Gmail'in Arama Motoruna Yeni Filtreler Geldi

Geçtiğimiz günlerde Apple'ın Files uygulaması ile entegre çalışacağını duyuran Gmail, yayına aldığı yeni güncelleme ile birlikte kullanıcıların e-postalar arasında yaptığı aramaları kolaylaştırmaya başladı. Bu yeni güncelleme ile Gmail arama motoruna Google'ın “search chips” adını verdiği yeni filtreler geldi.

devamı için >>
Yandex Navigasyon, Afet Toplanma Alanlarını da Gösterecek

Popüler harita ve navigasyon servisi Yandex Haritalar ve Yandex Navigasyon, hem İstanbul’u hem de Türkiye genelini kapsayan bir çalışma yaparak deprem toplanma alanlarını veri tabanına ekledi.

devamı için >>

Dijital Buro İstanbul

Nisbetiye Mah. Belediye Sitesi Yolu Sok. Belediye Siteleri A4 Blok No:14R Beşiktaş/İstanbul

Türkiye

Unsubscribe
MailerLite