Siteye Geri Dön
Dijital Dünya'da Neler Oluyor?
Facebook, Kripto Parası Libra’yı Duyurdu

Facebook’un 2020’de piyasaya süreceği yeni kripto para birimi Libra ile kullanıcılarının çevrimiçi finansal işlemlerini kolaylaştırması planlanıyor. Küresel bir para birimi olarak sunulacak olan Libra, banka hesabı olmayan kullanıcıların alışveriş ve para transferi gibi işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlayacak. 

devamı için >>
Apple, Çin'deki Üretimini Azaltıp Farklı Noktalara Kaydırmayı Planlıyor

Nikkei Asian Review’da yer alan bir habere göre Apple, üretiminin %15 ile %30 arasındaki bir bölümünü Çin dışına çıkarmayı planlıyor. Teknoloji devinin bunu yapmasının tek sebebi de Çin ve ABD arasında devam eden ticaret savaşı değil.

devamı için >>
Instagram Çalınan Hesapların Geri Alımını Kolaylaştırıyor.

Geçtiğimiz günlerde Instagram tarafından yapılmış bir açıklamaya göre artık  hacklenmiş hesapların geri alım sürecinin daha kolay olacağı bildirildi.

devamı için >>
Bankaların Bilgi Sistemleri Yeniden Düzenleniyor

Finansal teknolojilerin kullanımının yaygınlaşması ile küresel ticaret hacmindeki artışın hız kazanmasıyla dünya çapında birçok ülke bankalar ve finansal kuruluşlar arasında güvenli veri paylaşımına olanak tanıyan regülasyonlar konusunda çalışmalar sürdürüyor. Türkiye de bu ülkeler arasında katıldı ve bu alandaki teknolojik gelişmeleri düzenleyebilmek adına çalışmalara başladı.

devamı için >>
YouTube, AR Reklamları Yayına Almaya Hazırlanıyor

Google bu yaz aylarında YouTube'da yayına alacağı yeni AR reklam modelini duyurdu. Bundan sonra "Virtual Try on" özelliği sayesinde makyaj vloggerlarının tavsiyelerini izleyen kullanıcılar, tanıtılan ürünleri kendi yüzlerinde de deneyebilecek.

devamı için >>

Dijital Buro İstanbul

Nisbetiye Mah. Belediye Sitesi Yolu Sok. Belediye Siteleri A4 Blok No:14R Beşiktaş/İstanbul

Türkiye

MailerLite