Siteye Geri Dön
Dijital Dünya'da Neler Oluyor?
Uber’in Türkiye’deki Faaliyetleri Sona Erdi

 Uber‘in Türkiye’deki faaliyetleri tamamen sona erdi. İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası ile Birleşik Taksiciler Derneği’nin, internet üzerinden ulaşım hizmeti veren Uber’e erişimin engellemesi ve haksız rekabetin tespiti için açılan davada mahkeme, Uber hizmetlerinin haksız rekabet oluşturduğuna karar vererek durdurulmasına ve internet uygulamalarına da erişimin engellenmesine karar verdi.

devamı için >>
Netflix'in Kazancı, Geçtiğimiz Yılın Aynı Dönemine Göre %31 Artarak 5,24 Milyar Dolara Ulaştı

 Netflix, 2019'un üçüncü çeyrek mali raporunu yayınlandı. Netflix'in raporuna göre şirketin hisse senedi alım-satım işlemlerinde işlem sonrası yükseliş arttı ve rakamlar kar analistlerinin beklentilerini önemli ölçüde aştı.

devamı için >>
PUBG Mobile’a Bomba Özelliklerle Dolu Yeni Güncelleme Geldi

Son dönemlerin en popüler oyunlarından PUBG Mobile, güncellendi. Geliştirici ekibin 0.15.0 sürüm koduyla yayınlamış olduğu bu güncelleme, oyuna pek çok yeni özellik ve yeni bir mod getirdi. PUBG Mobile kısa bir süre sonra ise, Ağır Silah Modu ismindeki yeni bir moda kavuşacak.

devamı için >>
Burger King Finlandiya’dan Konuşmayı Sevmeyen Finlilere Özel Sessiz Sipariş Desteği

Markalar ne kadar global olurlarsa olsunlar girdikleri ülke ve bölgelerde yerelleştirme çalışmaları yapmaları gerekiyor. Pazarlama stratejileri genellikle ülkelerin kültürlerine hatta kimi zaman yaygın dini görüşüne göre belirlenebiliyor.

devamı için >>
Google Stadia 19 Kasım’da Piyasaya Çıkıyor

Google, geçtiğimiz Mart ayında Game Developers Conference 2019’daki oturumunda Stadia isimli oyun platformunu tanıtmıştı. Geçtiğimiz gün gerçekleşen ve Pixel 4 etkinliğinde bulut tabanlı oyun servisinin çıkış tarihi açıklandı. Şirket etkinlikte yapılan açıklamada Google Stadia’nın 19 Kasım’dan itibaren satışa çıkacağını duyurdu.

devamı için >>
Ipsos'a Göre Türkiye En Az Din Adamlarına ve Siyasetçilere, En Fazla Bilim İnsanlarına Güveniyor

Ipsos, 23 ülkeyi kapsayan detaylı bir meslek güven araştırması yaptı. Yapılan araştırma sonucuna göre insanlar, en çok bilim insanlarına güveniyorlar. Aynı araştırma, politikacıların dünya genelinde en az güvenilen kişiler olduğunu ortaya koyuyor.

devamı için >>

Dijital Buro İstanbul

Nisbetiye Mah. Belediye Sitesi Yolu Sok. Belediye Siteleri A4 Blok No:14R Beşiktaş/İstanbul

Türkiye

Unsubscribe
MailerLite