Siteye Geri Dön
Dijital Dünya'da Neler Oluyor?
Facebook Geçmişi Temizleme Özelliğini Duyurdu

Facebook’un yeni duyurduğu özellikle, kullanıcılar kendileri hakkında toplanan ve reklam hedeflemeleri için kullanılan verileri tıpkı bir tarayıcıdaki geçmişi ve çerezleri kaldırma özelliğinde olduğu gibi silebilecekler.

devamı için >>
Bosch’tan “Selfie” Çeken Buzdolabı

Bosch Ev Aletleri’nin, internet üzerinden uzaktan kontrol sağlayan Home Connect uygulamasıyla buzdolabının içini görmek ve market alışverişi yaparken eksikleri tespit etmek mümkün.

devamı için >>
Kişisel Verileri Koruma Kurumu'ndan Facebook'a 1 Milyon 650 bin TL'lik Ceza

Facebook ABD'de FTC cezası için pazarlık sürecindeyken, Kişisel Verileri Koruma Kurumu Fotoğraf API ismiyle bilinen veri ihlali nedeniyle Facebook'a 1 milyon 650 bin TL'lik ceza verilmesi gerektiğini kararlaştırdı. Bugün KVKK'nın sitesinde yayınlanan karar, 11 Nisan 2019'da oy çokluğu ile kabul edildi.

devamı için >>
Apple'ın Kredi Kartı Apple Card Ortaya Çıktı!

25 Mart tarihinde gerçekleşen Apple Özel Etkinliği'nde önemli yenilikler tanıtan Apple'ın ödeme servisini Apple Card adındaki kredi kartı ile genişletmeye hazırlandığını belirtmişti. Apple Pay deneyimini geliştirmek için tasarlanan Apple Card'ın ilk fiziksel örnekleri bugün itibariyle duyuruldu.

devamı için >>
Spotify'a Instagram Benzeri Hikayeler Özelliği Geliyor

Bir Reddit kullanıcısı tarafından aktarılan ve Android Police tarafından ekran görüntüleri paylaşılan bilgiye göre Spotify, Instagram benzeri bir arayüze sahip olan hikayeler özelliği geliştiriyor.

devamı için >>
Apple CEO’su Tim Cook: “Kodlama Öğrenmek İçin Üniversiteye Gerek Yok”

Apple Dünya Geliştirici Konferansı‘na (WWDC) geliştiricilerin yanında yetenekli öğrencileri de davet etti.  Bu konferansta Tim Cook da  değişik bir iddiada bulundu ve çağımızın en önemli dili olan kodlamayı yapabilmek yani yazılım geliştirebilmek için üniversite eğitimine gerek olmadığını belirtti.

devamı için >>

Dijital Buro İstanbul

Nisbetiye Mah. Belediye Sitesi Yolu Sok. Belediye Siteleri A4 Blok No:14R Beşiktaş/İstanbul

Türkiye

Unsubscribe
MailerLite